C2102A.21.19
DigiKey Part Number
C2102V-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2102A.21.19
Description
HOOK-UP STRND 20AWG VIOLET 1000'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 10/30 Violet 600V 1000.0' (304.8m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.102" (2.59mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.032" (0.81mm)
Packaging
Bulk
Length
1000.0' (304.8m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C