C2102A.21.05
DigiKey Part Number
C2102Y-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2102A.21.05
Description
HOOK-UP STRND 20AWG YELLOW 1000'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 10/30 Yellow 600V 1000.0' (304.8m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.102" (2.59mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.032" (0.81mm)
Length
1000.0' (304.8m)
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C