C2102A.12.06
DigiKey Part Number
C2102G-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2102A.12.06
Description
HOOK-UP STRND 20AWG GREEN 100'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 10/30 Green 600V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.102" (2.59mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.032" (0.81mm)
Packaging
Bulk
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C