PE3C8742/WH-300 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Cable Assembly Coaxial BNC to HD-BNC Belden 4694R 300.0" (7.6m) 25.0'
PE3C8742/WH-300
DigiKey Part Number
6099-PE3C8742/WH-300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8742/WH-300
Description
COAX CBL BNC TO HD-BNC 25'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pasternack
Length
300.0" (7.6m) 25.0'
Packaging
Bulk
Cable Type
Belden 4694R
Part Status
Active
Cable Impedance
75 Ohms
Style
BNC to HD-BNC
Connector Impedance
75 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
75 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
12 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
White
2nd Connector
HD-BNC Plug
Operating Temperature
-30°C ~ 75°C