100R28-254B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Parlex USA LLC
In Stock: 0
Datasheet
28 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 10.0" (254.0mm)
100R28-254B
DigiKey Part Number
HF28U-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R28-254B
Description
CABLE FFC/FPC 28POS 1MM 10"
Detailed Description
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Length
10.0" (254.0mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Number of Conductors
28
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
100R28-203BParlex USA LLC0HF28U-08-ND9,40072 złSimilar
Available To Order
Check Lead Time
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 28POS 1MM 5.98"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 28POS 1MM 12"
In-Stock: 280
CABLE FFC/FPC 28POS 1MM 18"
CABLE FFC/FPC 28POS 1MM 2"
CABLE FFC/FPC 28POS 1MM 3"