100R26-51B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Parlex USA LLC
In Stock: 1 806
Datasheet
Similar
GCT
In Stock: 456
Datasheet
26 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 2.000" (50.80mm)
100R26-51B
DigiKey Part Number
HF26U-02-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R26-51B
Description
CABLE FFC/FPC 26POS 1MM 2"
Detailed Description
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Length
2.000" (50.80mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Number of Conductors
26
Additional Resources
Substitutes (2)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
100R26-76BParlex USA LLC1 806HF26U-03-ND12,21000 złSimilar
10-26-A-0050-C-4-08-4-TGCT4562073-10-26-A-0050-C-4-08-4-T-ND3,23000 złSimilar
Available To Order
Check Lead Time
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 26POS 1MM 5.98"
In-Stock: 35
CABLE FFC/FPC 26POS 1MM 12"
In-Stock: 352
CABLE FFC/FPC 26POS 1MM 18"
In-Stock: 104
CABLE FFC/FPC 26POS 1MM 3"
In-Stock: 1806
CABLE FFC/FPC 26POS 1MM 4"