100R18-152B
DigiKey Part Number
HF18U-06-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R18-152B
Description
CABLE FFC/FPC 18POS 1MM 5.98"
Detailed Description
18 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 5.984" (152.00mm)
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Length
5.984" (152.00mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Number of Conductors
18
Additional Resources
In-Stock: 447
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 18POS 1MM 12"
In-Stock: 51
CABLE FFC/FPC 18POS 1MM 18"
In-Stock: 485
CABLE FFC/FPC 18POS 1MM 2"
In-Stock: 445
CABLE FFC/FPC 18POS 1MM 3"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 18POS 1MM 4"