100R14-305B is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 464
Datasheet
14 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 12.0" (304.8mm)
100R14-305B
DigiKey Part Number
HF14U-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R14-305B
Description
CABLE FFC/FPC 14POS 1MM 12"
Detailed Description
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Length
12.0" (304.8mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Number of Conductors
14
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
10-14-A-0304-C-4-08-4-TGCT4642073-10-14-A-0304-C-4-08-4-T-ND3,48000 złSimilar
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 14POS 1MM 5.98"
In-Stock: 574
CABLE FFC/FPC 14POS 1MM 18"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 14POS 1MM 2"
In-Stock: 308
CABLE FFC/FPC 14POS 1MM 3"
In-Stock: 493
CABLE FFC/FPC 14POS 1MM 4"