P4SMAJ58A-AU_R1_000A1
DigiKey Part Number
3757-P4SMAJ58A-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-P4SMAJ58A-AU_R1_000A1CT-ND - Cut Tape (CT)
3757-P4SMAJ58A-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P4SMAJ58A-AU_R1_000A1
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
93.6V Clamp 4.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Power - Peak Pulse
400W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.3A