P4SMAJ36A-AU_R1_000A1
DigiKey Part Number
3757-P4SMAJ36A-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P4SMAJ36A-AU_R1_000A1
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
58.1V Clamp 6.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.9A