BZX84B33-AU_R1_000A1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panjit International Inc.
In Stock: 2 850
Datasheet
Zener Diode 33 V 410 mW ±2% Surface Mount SOT-23
BZX84B33-AU_R1_000A1
DigiKey Part Number
3757-BZX84B33-AU_R1_000A1TR-ND - Tape & Reel (TR)
3757-BZX84B33-AU_R1_000A1CT-ND - Cut Tape (CT)
3757-BZX84B33-AU_R1_000A1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX84B33-AU_R1_000A1
Description
DIODE ZENER 33V 410MW SOT23
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 23.1 V
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Tolerance
±2%
Package / Case
Power - Max
410 mW
Supplier Device Package
SOT-23
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms