SE25PFR-MR0
DigiKey Part Number
298-14067-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SE25PFR-MR0
Description
EXPAND SLEEV 1/4"X1000' BLK/WHT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Sleeve X 1000' (304.80m) Black, White
Category
Color
Black, White
Manufacturer
Panduit Corp
Length
1000' (304.80m)
Series
Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Part Status
Active
Heat Protection
Flame Retardant
Type
Sleeve
Abrasion Protection
Abrasion Resistant
Type Attributes
Expandable
Environment Protection
UV Resistant
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.250" (6.35mm)
Features
Noise Reduction, Vibration Resistant
Diameter - Inside, Expanded
0.375" (9.52mm)