SC15-120-S25-L
SC15-120-S25-L
DigiKey Part Number
298-13167-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SC15-120-S25-L
Description
CBL TIE LOCKING NAT 120LB 1.247'
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Standard, Locking Natural 3.86" (98.04mm) 0.300" (7.62mm) 120 lbs (54.43 kg)
Category
Length - Actual
1.247' (380.00mm)
Manufacturer
Panduit Corp
Mounting Type
Screw Mount, Mounting Hole
Series
Tensile Strength
120 lbs (54.43 kg)
Packaging
Bulk
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Part Status
Active
Color
Natural
Wire/Cable Tie Type
Standard, Locking
Shelf Life
48 Months
Length - Approximate
15"
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Bundle Diameter
3.86" (98.04mm)
Base Product Number
Width
0.300" (7.62mm)