S150X400VATY
DigiKey Part Number
298-18716-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S150X400VATY
Description
LABEL SELF LAMINATNG 1.5"X4" WHT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Self Laminating Label 1.50" x 4.00" (38.1mm x 101.6mm)
Category
Color
White
Manufacturer
Panduit Corp
Material
Vinyl
Packaging
Bulk
For Use With/Related Products
TDP43MY Thermal Transfer Desktop Printer
Part Status
Active
Shelf Life
48 Months
Label Type
Self Laminating
Operating Temperature
-40°C ~ 93°C
Label Size
1.50" x 4.00" (38.1mm x 101.6mm)