S100X225VAM
DigiKey Part Number
298-S100X225VAM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S100X225VAM
Description
MP CASSETTE, SELF-LAMINATING LAB
Detailed Description
White Self Laminating Label 1.00" x 2.25" (25.4mm x 57.2mm)
Category
Color
White
Material
Vinyl
Series
For Use With/Related Products
Panduit MP300 Printer
Packaging
Bulk
Shelf Life
24 Months
Part Status
Active
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Operating Temperature
-46°C ~ 107°C
Label Size
1.00" x 2.25" (25.4mm x 57.2mm)