S100X075VATY
DigiKey Part Number
298-18687-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S100X075VATY
Description
LABEL SELF LAMINATNG 1X0.75" WHT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Self Laminating Label 1.00" x 0.75" (25.4mm x 19.1mm)
Category
Color
White
Manufacturer
Panduit Corp
Material
Vinyl
Packaging
Bulk
For Use With/Related Products
TDP43MY Thermal Transfer Desktop Printer
Part Status
Active
Shelf Life
48 Months
Label Type
Self Laminating
Operating Temperature
-40°C ~ 93°C
Label Size
1.00" x 0.75" (25.4mm x 19.1mm)