S075X100VATY
DigiKey Part Number
298-23402-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S075X100VATY
Description
LABEL SELF LAMINATNG 0.75X1" WHT
Detailed Description
White Self Laminating Label 0.75" x 1.00" (19.05mm x 50.80mm)
Category
Material
Vinyl
For Use With/Related Products
TDP43MY Thermal Transfer Desktop Printer
Packaging
Bulk
Shelf Life
48 Months
Part Status
Active
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Label Type
Self Laminating
Operating Temperature
-40°C ~ 93°C
Label Size
0.75" x 1.00" (19.05mm x 50.80mm)