R150X150V1T
DigiKey Part Number
298-23355-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R150X150V1T
Description
LABEL ROTATING SELF LAMINATING
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Rotating, Self-Laminating, Thermal Transfer Label 1.50" W x 0.50" L (38.1mm x 12.7mm); Cable O.D. 0.22" ~ 0.28" (2.4mm ~ 7.1mm)
Category
Color
White
Manufacturer
Panduit Corp
Material
Vinyl
Series
For Use With/Related Products
Thermal Transfer Printer
Packaging
Bulk
Storage/Refrigeration Temperature
50°F (10°C)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 66°C
Label Type
Rotating, Self-Laminating, Thermal Transfer
Base Product Number
Label Size
1.50" W x 0.50" L (38.1mm x 12.7mm); Cable O.D. 0.22" ~ 0.28" (2.4mm ~ 7.1mm)