R100X150V4T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Panduit Corp
In Stock: 0
Datasheet
Applying Turn-Tell™Labels
R100X150V4T
DigiKey Part Number
R100X150V4T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R100X150V4T
Description
LABEL ROTATING SELF LAMINATING
Customer Reference
Detailed Description
Gray Rotating, Self-Laminating, Thermal Transfer Label 1.00" x 1.50" (25.4mm x 38.1mm)
Category
Label Size
1.00" x 1.50" (25.4mm x 38.1mm)
Manufacturer
Panduit Corp
Color
Gray
Series
Material
Vinyl
Packaging
Bulk
For Use With/Related Products
Thermal Transfer Printer
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 93°C