HSTTV25-D2 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Image for HSTTV25-D2 is not available
HSTTV25-D2
DigiKey Part Number
HSTTV25-D2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSTTV25-D2
Description
HEATSHRINK 1/4" X 500' RED
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.250" (6.35mm) 2 to 1 Red 500.0' (152.4m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.125" (3.18mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Features
Flame Retardant
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
90°C
Length
500.0' (152.4m)
Inner Diameter - Supplied
0.250" (6.35mm)