HCME06A12-M130
DigiKey Part Number
HCME06A12-M130-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCME06A12-M130
Description
CBL CLIP WIRE SADDLE EDGE MNT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, Wire Saddle Black Edge Mount, Clip On 0.236" ~ 0.472" (6.00mm ~ 12.00mm)
Category
Color
Black
Manufacturer
Panduit Corp
Length
0.709" (18.00mm)
Packaging
Bulk
Width
0.551" (14.00mm)
Part Status
Active
Height
0.720" (18.30mm)
Type
Clip, Wire Saddle
Panel Hole Size
0.157" x 0.433" (4.00mm x 11.00mm), Rectangular
Type Attributes
Webbed
Features
Heat Stabilized
Opening Size
0.236" ~ 0.472" (6.00mm ~ 12.00mm)
Panel Thickness
0.024" ~ 0.047" (0.60mm ~ 1.20mm)