H100X025H1C
DigiKey Part Number
298-10306-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H100X025H1C
Description
LABEL HEAT SHRINKABL DIE-CUT WHT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable, Die-Cut Label 1.00" x 0.25" (25.4mm x 6.4mm)
Category
Label Size
1.00" x 0.25" (25.4mm x 6.4mm)
Manufacturer
Panduit Corp
Color
White
Series
Material
Polyolefin
Packaging
Box
For Use With/Related Products
Panduit LS8E and LS8EQ (Hand-Held)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C