FL50X50LG
DigiKey Part Number
298-FL50X50LG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL50X50LG
Description
SLOTTED DUCT, POLYPROPYLENE,50X5
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Wire Duct Gray, Light Flexible Adhesive, Screw 1.64' (500.00mm)
Category
Length
1.64' (500.00mm)
Manufacturer
Panduit Corp
Width
1.970" (50.00mm)
Series
Mounting Type
Adhesive, Screw
Packaging
Box
Material
Polypropylene (PP)
Part Status
Active
Color
Gray, Light
Wire Duct Type
Flexible
Shelf Life
48 Months
Height
1.970" (50.04mm)