F1.5X1.5BL6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HellermannTyton
In Stock: 0
Datasheet
Wire Duct Black Slotted (Raceway), Base Screw 6.00' (1.83m)
F1.5X1.5BL6
DigiKey Part Number
298-21187-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1.5X1.5BL6
Description
NARROW SLOT DUCT, PVC, 1.5" X 1.
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
F1.5X1.5BL6 Models
Category
Length
6.00' (1.83m)
Manufacturer
Panduit Corp
Width
1.750" (44.45mm)
Series
Mounting Type
Screw
Packaging
Bulk
Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Part Status
Active
Color
Black
Wire Duct Type
Slotted (Raceway), Base
Base Product Number
Height
1.620" (41.15mm)