CCH44-S10-M0
DigiKey Part Number
298-20951-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCH44-S10-M0
Description
CBL CLAMP P-TYPE BLACK FASTENER
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clamp, P-Type Black Fastener 0.440" (11.18mm)
Category
Width
0.500" (12.70mm)
Manufacturer
Panduit Corp
Panel Hole Size
0.203" (5.16mm)
Packaging
Bulk
Material Thickness
0.050" (1.27mm)
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-2
Type
Clamp, P-Type
Features
Weather Resistant
Opening Size
0.440" (11.18mm)
Screw Size
#10 (M5)
Mounting Type
Fastener
Bundle Center to Mounting Center
0.560" (14.22mm)