EZJ-Z1V500AA
DigiKey Part Number
P14192TR-ND - Tape & Reel (TR)
P14192CT-ND - Cut Tape (CT)
P14192DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EZJ-Z1V500AA
Description
VARISTOR 50V 0603
Detailed Description
50 V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EZJ-Z1V500AA Models
Capacitance @ Frequency
2.1 pF @ 1 MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
5 V
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
50 V