EZJ-Z1V180JA
DigiKey Part Number
P13697TR-ND - Tape & Reel (TR)
P13697CT-ND - Cut Tape (CT)
P13697DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EZJ-Z1V180JA
Description
VARISTOR 18V 20A 0603
Detailed Description
18 V 20 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric)
Category
Current - Surge
20 A
Capacitance @ Frequency
180 pF @ 1 MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
11 V
Varistor Voltage (Typ)
18 V