EZJ-Z0V220HA
DigiKey Part Number
P13695TR-ND - Tape & Reel (TR)
P13695CT-ND - Cut Tape (CT)
P13695DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EZJ-Z0V220HA
Description
VARISTOR 22V 10A 0402
Detailed Description
22 V 10 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
EZJ-Z0V220HA Models
Category
Current - Surge
10 A
Capacitance @ Frequency
100 pF @ 1 MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
13 V
Varistor Voltage (Typ)
22 V