EZJ-Z0V171AA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 2 289
Datasheet
170 V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0402 (1005 Metric)
EZJ-Z0V171AA
DigiKey Part Number
P11402TR-ND - Tape & Reel (TR)
P11402CT-ND - Cut Tape (CT)
P11402DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EZJ-Z0V171AA
Description
VARISTOR 170V 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
EZJ-Z0V171AA Models
Capacitance @ Frequency
2.1 pF @ 1 MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
18 V
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
170 V