EXC-28BB121U is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 7 308
Datasheet
Similar
Murata Electronics
In Stock: 7 785
Datasheet
120 Ohms @ 100 MHz 4 Ferrite Bead 0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad 100mA 500mOhm
EXC-28BB121U
DigiKey Part Number
P10751TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-28BB121U
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0804 1LN
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
100mA
Manufacturer
Panasonic Industry
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Series
Package / Case
0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Number of Lines
4
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz