EXC-16CT350U
DigiKey Part Number
P123449TR-ND - Tape & Reel (TR)
P123449CT-ND - Cut Tape (CT)
P123449DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-16CT350U
Description
FERRITE BEAD 35 OHM 6SMD 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35 Ohms @ 100 MHz Signal Line Ferrite Bead 6-SMD, No Lead 100mA 4Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
4Ohm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Package / Case
6-SMD, No Lead
Part Status
Active
Height (Max)
0.018" (0.45mm)
Size / Dimension
0.035" L x 0.027" W (0.90mm x 0.68mm)
Impedance @ Frequency
35 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
100mA