EXC-14CE900U
DigiKey Part Number
P14216TR-ND - Tape & Reel (TR)
P14216CT-ND - Cut Tape (CT)
P14216DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-14CE900U
Description
CMC 130MA 2LN 90 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 130mA DCR 2.5Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2.5Ohm
Manufacturer
Panasonic Industry
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.033" L x 0.026" W (0.85mm x 0.65mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.018" (0.45mm)
Number of Lines
2
Package / Case
0302 (0806 Metric), 4 Lead
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
130mA