EXB-U18910JX
DigiKey Part Number
10-EXB-U18910JXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-U18910JX
Description
RES ARRAY 4 RES 91 OHM 0502
Detailed Description
91 Ohm ±5% 31mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0502 (1406 Metric) Convex, Long Side Terminals
Category
Power Per Element
31mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
91
Package / Case
0502 (1406 Metric) Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0502
Size / Dimension
0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)