EXB-N8V300JX
DigiKey Part Number
Y10300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Y10300CT-ND - Cut Tape (CT)
Y10300DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-N8V300JX
Description
RES ARRAY 4 RES 30 OHM 0804
Detailed Description
30 Ohm ±5% 31mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Concave, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EXB-N8V300JX Models
Category
Number of Pins
8
Power Per Element
31mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0804, Concave, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
30
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)