EXB-38V430JV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 18 667
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
43 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
EXB-38V430JV
DigiKey Part Number
EXB-38V430JV-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-38V430JV
Description
RES ARRAY 4 RES 43 OHM 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
EXB-38V430JV Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
43
Supplier Device Package
1206
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Number of Pins
8
Base Product Number
Power Per Element
62.5mW