EXB-28V391JX | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EXB-28V391JX |
Description | RES ARRAY 4 RES 390 OHM 0804 |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 390 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | EXB-28V391JX Models |
Category | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Manufacturer Panasonic Industry | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Resistance (Ohms) 390 | Supplier Device Package 0804 |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) |
Number of Resistors 4 | Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm) |
Number of Pins 8 | Base Product Number |
Power Per Element 62.5mW |