EXB-28V332JX
DigiKey Part Number
Y7332TR-ND - Tape & Reel (TR)
Y7332CT-ND - Cut Tape (CT)
Y7332DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-28V332JX
Description
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 0804
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EXB-28V332JX Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Manufacturer
Panasonic Industry
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
0804, Convex, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
3.3k
Supplier Device Package
0804
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)
Number of Pins
8
Base Product Number
Power Per Element
62.5mW