EXB-28N823JX
DigiKey Part Number
10-EXB-28N823JXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-28N823JX
Description
RES ARRAY 2 RES 82K OHM 0804 HF
Detailed Description
82k Ohm ±5% 63mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
Category
Number of Pins
8
Power Per Element
63mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0804, Convex, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
82k
Supplier Device Package
0804
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)