EXB-18V222JX
DigiKey Part Number
Y6222TR-ND - Tape & Reel (TR)
Y6222CT-ND - Cut Tape (CT)
Y6222DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-18V222JX
Description
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 0502
Detailed Description
2.2k Ohm ±5% 31mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0502 (1406 Metric), Long Side Terminals
Category
Power Per Element
31mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0502 (1406 Metric), Long Side Terminals
Circuit Type
Isolated
Supplier Device Package
0502
Resistance (Ohms)
2.2k
Size / Dimension
0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)