ERZ-VF2M820
DigiKey Part Number
P7337TR-ND - Tape & Reel (TR)
P7337CT-ND - Cut Tape (CT)
P7337DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-VF2M820
Description
VARISTOR 82V 600A 2SMD JLEAD
Detailed Description
82 V 600 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 2-SMD, J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERZ-VF2M820 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Varistor Voltage (Max)
90 V
Current - Surge
600 A
Series
Energy
12.5J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum AC Volts
50 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Maximum DC Volts
65 V
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Varistor Voltage (Min)
74 V
Base Product Number
Varistor Voltage (Typ)
82 V