ERZ-V14D470
DigiKey Part Number
P7311-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V14D470
Description
VARISTOR 47V 2KA DISC 15.5MM
Detailed Description
47 V 2 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 15.5mm
EDA/CAD Models
ERZ-V14D470 Models
Varistor Voltage (Max)
52 V
Current - Surge
2 kA
Series
Energy
14J
Capacitance @ Frequency
6750 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
30 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
38 V
Varistor Voltage (Min)
42 V
Package / Case
Disc 15.5mm
Varistor Voltage (Typ)
47 V