ERZ-V10D751
DigiKey Part Number
P7260-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V10D751
Description
VARISTOR 750V 3.5KA DISC 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
750 V 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERZ-V10D751 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Varistor Voltage (Max)
825 V
Manufacturer
Panasonic Industry
Current - Surge
3.5 kA
Series
Energy
100J
Packaging
Bulk
Number of Circuits
1
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
160 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
460 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
615 V
Mounting Type
Through Hole
Varistor Voltage (Min)
675 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
750 V