ERZ-V05D390
DigiKey Part Number
P7286-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V05D390
Description
VARISTOR 39V 250A DISC 7MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 V 250 A Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERZ-V05D390 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Varistor Voltage (Max)
43 V
Manufacturer
Panasonic Industry
Current - Surge
250 A
Series
Energy
1.2J
Packaging
Bulk
Number of Circuits
1
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
700 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
25 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
31 V
Mounting Type
Through Hole
Varistor Voltage (Min)
35 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
39 V