ERJ-UP6F6800V
DigiKey Part Number
10-ERJ-UP6F6800VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-UP6F6800VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-UP6F6800VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-UP6F6800V
Description
RES 680 OHM 1% 1/2W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-UP6F6800V Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)