ERJ-U03D31R6V is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
31.6 Ohms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-U03D31R6V
DigiKey Part Number
ERJ-U03D31R6V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-U03D31R6V
Description
RES 31.6 OHM 0.5% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-U03D31R6V Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)