ERJ-T08J164V is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
In Stock: 0
Vishay Dale
In Stock: 0
KOA Speer Electronics, Inc.
160 kOhms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
ERJ-T08J164V
DigiKey Part Number
ERJ-T08J164V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-T08J164V
Description
RES SMD 160K OHM 5% 1/3W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-T08J164V Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)