ERJ-S1DF2431U is available for purchase but is not normally stocked.
Stackpole Electronics Inc
2.43 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-S1DF2431U
DigiKey Part Number
ERJ-S1DF2431U-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S1DF2431U
Description
RES 2.43K OHM 1% 3/4W 2010
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-S1DF2431U Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)