ERJ-S1DF1200U is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 751
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 10 644
Datasheet
Vishay Dale
In Stock: 0
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 10
120 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-S1DF1200U
DigiKey Part Number
ERJ-S1DF1200U-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S1DF1200U
Description
RES 120 OHM 1% 3/4W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-S1DF1200U Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)