ERJ-S14F7151U is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
In Stock: 2 992
Panasonic Industry
In Stock: 4 145
Vishay Dale
7.15 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
ERJ-S14F7151U
DigiKey Part Number
ERJ-S14F7151U-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S14F7151U
Description
RES 7.15K OHM 1% 1/2W 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
ERJ-S14F7151U Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)