ERJ-S12D3903U is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ERJ-S12D3903U is not available
ERJ-S12D3903U
DigiKey Part Number
ERJ-S12D3903U-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-S12D3903U
Description
RES 390K OHM 0.5% 3/4W 1812
Detailed Description
390 kOhms ±0.5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1812 (4532 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-S12D3903U Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)